pondělí 17. srpna 2015

Vzorek rustikalni kuchyneV příštích týdnech budeme vyrábět v práci kuchyň v rustikálním stylu z masivu. Proto jsem pro zákazníka vyrobil vzorek kousku kuchyně, jak to asi bude vypadat. Povrchová úprava bude mořením ve tmavém odstínu a lakování. Už mám připraveny materiál na výrobu věncové lišty, ozdobných lišt a rámu dveří.


ukázka principu frézování na formátovací pile - z jiného projektu


6 komentářů:

 1. Mám rád tento styl nábytku, už netrpělivě čekám na další obrázky :-)
  Ty lišty a profily jsi vyráběl nebo jsou to hotové polotovary?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, všechno vyrábím z nakoupené spárovky od pronicu. Skoro vše je vyřezané na formátce, včetně obloukové věncové lišty.

   Vymazat
 2. Ahoj Pane truhlari, obdivuju praci a narazil jsem na tuto vencovou listu, kterou jak pises jsi vyrobil pouze pomoci formatovaci pily. Priznam se ze at premyslim tak i tak ... nevim jak by se to dalo ... a ptam se proto, ze momentalne mne jedna kuchyn presne s touto listou ceka, poradíš?
  Dekuju předem
  Dusan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Dušane, přidal jsem do tohoto příspěvku dvě fotky,které to doufám vysvětlují. stačí si určitě hloubku poloměru věncové lišty a podle toho uričit natočení přípravku vůči kotouči. Potom vysunovat kotouč postupně po 1-2mm a přejíždět dílcem jako na fréze v přípravku, dokud není vyřezaný požadovaný profil. At se daří. Zdraví Petr

   Vymazat
  2. tak to smekám :-) toto je nápad nápadů :-)

   Vymazat
  3. Díky, a viděl jsi jak jsem dělal na pile i tu druhou stranu?- vnější zaoblení? To byl taky pěkný přípravek. http://pekne-truhlarsvi.blogspot.cz/2014/09/vyroba-obloukove-nohy-ke-stolu.html

   Vymazat