středa 14. září 2016

Krabičky na kancelářské potřeby


Při výrobě židlí z amerického ořechu mi zůstalo spoustu odřezků, které jsem chtěl využít při nějakém dalším projektu. Proto jsem byl rád, že jsem dostal za úkol vyrobit několik odkládacích  krabiček na kancelářské potřeby, jako jsou tužky, kalkulačka, razítko firmy atd...Vyrobil jsem celkem 4ks pořadačů ve dvou provedeních. Jedna verze je s použitím ořechu  a bělové části, která vytváří pěkný barevný efekt po obvodu krabiček a  druhá  verze je s použitím pouze jádrové části ořechu tedy jednobarevné.
Barevná varianta je pro zákazníka a druhá do naší kanceláře. Na tyto jsem taky vypálil logo firmy KONdesign. Stěna krabiček je silná 7mm a rozměr krabiček je 100x100x100mm. Rohový spoj je na pokos a celá konstrukce je dělaná na způsob tzv. "folding  systém". To znamená, že konstrukce se spojí do plochého tvaru s pomocí papírové lepící pásky a po nanesení lepidla se celá složí v jeden  celek. 
Pro navazování kresby dřeva jsem  každou krabičku dělal z jednoho kusu spárovky. Povrchová úprava je provedená  stříkáním PUR lakem ve 3vrstvách. Dno je tvořeno 12mm březovou překližkou s ořechovým nákližkem po obvodu. 
lepení nákližku  na dno

lepení spárovek


začišťování spoje spárovky cidlinou na vakuovém stolku

lepení systémem folding (vnitřní plochy už jsou 2x lakované)Žádné komentáře:

Okomentovat