sobota 9. dubna 2016

Pracovní desky do kuchyně z Corianu

V tomto týdnu jsem v práci dokončil výrobu pracovních desek do vzorové kuchyně v našem Showroomu KONdesign. Desky jsou vyrobené z materiálu Corian, kterému se také říká umělý kámen. Práce s ním je velmi zajímavá a výsledkem je vzhled jednolitého materiálu bez viditelných lepených spojů. Tento materiál vyrábí řada firem pod různým názvem jako je Hi-mac, Geta core, Krion, Corian.
Tento materiál má celou řadu výhod jako je bezešvé lepení bez vidilených spojů, nenasákavost, lehká údržba a opravitelnost, antibakteriální povrch, design atd..
Corian má různé tlouštky a já jsem používal největší 12mm tlouštku desky. Materiál se opracovává stejně jako tvrdé dřevo a není třeba zvláštních fréz pro opracování. 
lepení obloukových rohů do dna dřezu

hotové dno dřezu s drážkou pro pera boků


musel jsem si vyrobit 40ks malých svěrek

lepení nákližku na tlouštku desky 38mm


detail spoje rohového oblouku


dřez osazený do výřezu

po dřezu jezdí posuvné krájecí prkénko


integrovaná dvojzásuvka

po osazení do kuchyně
3 komentáře:

 1. výrobky z corianu jsou moc pěkné a prémiové ale zároveň práce s ním není žádná legrace. Moc pěkně provedeno! klobouk dolů....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za pochvalu. Musím říct,že ten dřez byl opravdu desetinová práce aby to všechno pasovalo a neprasklo při stahování. Už máme prvního zákazníka a tak si to asi brzo zopakuju.

   Vymazat
  2. Dobrý den, moc chválím vaši práci. Opravdu moc pěkné. Mohu se jen zeptat jak jste vyfrézoval roh na soklíku? A jak se deska vyleští? Moc děkuji za odpověd...:-) S pozdravem Jakub Homolka

   Vymazat